Pelin Yalçın

"İş hayatında Duygu sadece bayan ismidir."

“Çalışmak demek…

“Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur.” K. Atatürk

Neden Uyuyoruz?

black-babies-wallpapers-14128-hd-wallpapers

 

Bir grup Amerikalı araştırmacı “Neden uyuyoruz?” üzerine çeşitli çalışmalar yapmışlar. Ve demişler ki tüm gün okulda, iş yerinde, toplantıda, evde düşünürken biriken toksinleri beyin uyurken temizliyor. İşin teknik tarafında beyin hücreleri uyurken küçülüyor, küçülüyor ki nöronların arasındaki çatlaklar genişlesin buradan da sıvılar geçsin beyin temizlensin.
Devamını oku…

Limon Yapraklarının Kokusu

limon-yapraklarinin-kokusu-clara-sanchez

 

Otuz yaşındaki Sandra, erkek arkadaşından ve işinden ayrıldıktan sonra Costa Blancadaki bir köye sığınır. Hayatına yeni bir yön vermek ister ve bunu nasıl yapacağına karar vermelidir. Norveçli yaşlı bir çift olan Karin ve Fredrikle arkadaş olur; bu sevimli ikili Sandra için hiç sahip olmadığı büyükanne ve büyükbabası haline gelir. Ancak Nazi toplama kamplarından sağ kurtulmuş az sayıda kişiden biri olan Juliánla tanıştığında her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar ve gerçeği bulmak için tehlikeli bir maceraya atılır.

İspanyanın en başarılı yazarlarından birinin yazdığı, zekice örülmüş kurgusu ve tırnak yediren temposuyla Limon Yapraklarının Kokusu hem bir kadının kendini bulması hem de gizli kalmış tarihsel gerçeklerin gün ışığına çıkarılması öyküsü.

Kariyer Ft. Burçlar – Aralık Ayı

astroloji

Koç:  Genel olarak kariyer ilişkilerinize odaklanacağınız bir ay sizi bekliyor. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde veya kazanç beklediğiniz işlerinizde bazı sorunlarla karşılabilirsiniz, bu sorunları özel hayatınıza yansıtmamanızda fayda var.

Boğa: Bu ay finansal konularda rahata kavuşup, kazançlarınızda artış sağlayabileceksiniz. Artık daha çok seyahat, eğitim, uzmanlık gibi konulara odaklanabilirsiniz.

İkizler: Para getirecek yeni sözleşmeler veya yeni ortaklıklar kuracağınız veya profesyonel başarılara imza atacağınız verimli bir ay sizleri bekliyor.

Yengeç: Yeni fikirlere açık oluşunuz size bu ayla birlikte yeni fırsatlar getirebilir. Emeklerinizin karşılığı olarak Aralık ayının sonlarında terfi veya iş yerinizdeki üslerinizden takdir alabilirsiniz.
Devamını oku…

Özgürlük…

Özgürlüğü elinden alınan çocuğa büyük derler.. Köleliğin iplerini salıncak yaptın ve hayallerimizde yaşıyorsun.. Sunay Akın

BYupu1IIYAA9Ew0

Eğitim…

Eğitim, kafayı geliştirmek demektir; belleği doldurmak değil… Mark Twain

Post Navigation